Zákl. škola Klenovice na Hané
Klenovice na Hané 231
79823
e-mail: zsklenovice@pvskoly.cz

kancelář školy:
tel.,fax.: 582 384 131,
mobil: 739 414 942

školní jídelna:
tel.:582 384 734
mobil: 739 414 932


banner

Projekty

Projekty

  • Projekt Modernizace ZŠ Klenovice na Hané jako podpora klíčových kompetencí

 

  • Projekt adoptuj panenku

  • Rekonstrukce odborných učeben a infrastruktury ZŠ Klenovice na Hané za účelem zkvalitnění vzdělávání
 
  • Podpora rozvoje pedagogů a žáků


  • eTwinning

Základní informace aneb Co je eTwinning?

eTwinning je platforma, přes kterou mohou zaměstnanci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě. Aktivita eTwinning podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií (ICT). Účastníkům nabízí zázemí, nástroje a služby, díky kterým je krátkodobá či dlouhodobá spolupráce v rámci jakéhokoli předmětu jednodušší.

Odkaz na stránky, kde se můžete dozvědět víc: www.etwinning.cz, www.etwinning.net

Naše škola a eTwinning

Žáci deváté třídy se ve školním roce 2014/2015 zapojili do krátkodobého eTwinningového projektu s názvem English Connects Cultures. S žáky partnerské školy z Polska si vyměňovali dopisy, obrázky, videa a prezentace týkající se naší země, školy, zálib, zvyků apod. Dozvěděli se tak něco o partnerské zemi a zdokonalili si písemný projev v anglickém jazyce.

 

Hrajeme si s eTwinningem - celoroční hra k desátému výročí eTwinningu

 

eTwinning slaví v roce 2015 10 let. K této příležitosti byla vytvořena celorepubliková hra, do které se mohou zapojit všechny mateřské, základní i střední školy. Cílem hry je zábavnou formou propagovat aktivitu eTwinning a seznámit učitele a žáky s prostředím eTwinningu. Hra byla zahájena 10. února 2015 a zakončena bude v říjnu 2015.

 

Průběh hry: Každý desátý den v měsíci, přesně v 10:10h, je na stránkách www.etwinning.cz zveřejněn nový úkol, který se může plnit kdykoliv v průběhu hry – i zpětně. Výstupy z daného úkolu – fotky, dokumenty, videa, obrázky, komiksy,… – se následně vloží do virtuální třídy Twinspace, kde jsou k dispozici organizátorům. Ti každý splněný úkol ohodnotí odznakem. Jednotlivé školní týmy musí během roku nasbírat 10 odznaků za 10 úkolů.  V této hře nikdo neprohrává – vítězí každý, kdo se zapojí.

 

Do eTwinningové hry se zapojili žáci 5.A, kteří aktivně a s nadšením plní zadané úkoly. 

                                                                           Mgr. Petra Pařízková